ZOO-BOTANICA 2015 – Wrocław opanują zwierzęta

 


Największa w Polsce wystawa akwarystyczna i terrarystyczna, prezentacja kotów i psów rasowych, zwierząt egzotycznych, fretek, a także gryzoni – świnek morskich czy szczurów rasowych – to tylko niektóre atrakcje organizowanych po raz czternasty Targów ZOO-BOTANICA 2015. Miłośnicy zwierząt wrocławską Halą Stulecia zawładną 12 i 13 września.

 

Wpisane na stałe w kalendarz najważniejszych imprez branżowych w Polsce - Targi Zoo-Botanica w ubiegłym roku gościły 195 wystawców, których stoiska odwiedziło 16 tysięcy osób. Podczas tej edycji tradycyjnie, pod jednym dachem, spotkają się profesjonaliści, właściciele i pracownicy hurtowni oraz sklepów zoologicznych, lekarze weterynarii oraz miłośnicy zwierząt tych małych i tych dużych: stowarzyszenia, media, osoby indywidualne. Impreza jest bowiem świetną okazją do poznania nowości rynkowych, nawiązania kontaktów biznesowych, spotkań z profesjonalistami branży zoologicznej i botanicznej. Swoją działalność oraz zwierzęta, którymi się opiekują, zaprezentują organizacje hobbystyczne i charytatywne. Tegoroczne targi mile zaskoczą wieloletnich fanów ZOOBotanici, ponieważ organizatorzy postawili na innowacyjność i wśród wystawców pojawią się firmy debiutujące ze swoim asortymentem na tego typu eventach.

 

Zgodnie z tradycją odbędzie się VI Festiwal Psa i Kota, w ramach którego zwiedzający zobaczą: Krajową Wystawę Specjalną Psów Rasowych o tytuł Zwycięzcy Polski 2015, Pokaz Kotów Rasowych, ratownictwa weterynaryjnego, posłuszeństwa, psich sztuczek, psich zaprzęgów, groomingu. Jak co roku znajdą się także atrakcje dla wielbicieli świnek morskich, szczurów, myszoskoczków i fretek. W Hali Stulecia pojawi się także ponad 200 okazów zwierząt egzotycznych – węży, jaszczurek, żółwi czy pająków, z którymi odwiedzający będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie. W programie targów nie zabraknie licznych konkursów, m.in.: VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Najciekawsze Akwarium Targów czy VI Ogólnopolskiego Konkursu na Najciekawsze Terrarium Targów, a także konkursów dla publiczności.

 

Nowością natomiast będzie Sympozjum Akwarystyczne, którego gość specjalny to światowej sławy specjalista w dziedzinie skorupiaków i innych akwariowych bezkręgowców – Chris Lukhaup, który opowie o naturalnym środowisku życia krewetek. Dodatkowo pojawią się interesujące prelekcje i pokazy m.in. zakładania dużego akwarium i nanoakwarium w stylu naturalnym.

 

Wrześniowe targi mile zaskoczą odwiedzających dużą dawką wiedzy o różnych gatunkach zwierząt, szczególnie tych niespotykanych jak żyworódki, karpie koi czy dyskowce. Organizatorzy przewidują jeszcze więcej, niż poprzednio, atrakcji dla najmłodszych. Jednocześnie, jak co roku, przed Halą Stulecia odbędą się dwie imprezy towarzyszące: Wielki Kiermasz Ogrodniczy oraz Żywności Ekologicznej i Produktów Regionalnych, w których udział jest bezpłatny.

 

Więcej informacji, listę atrakcji oraz zasady poszczególnych konkursów można znaleźć na stronie www.wigor-targi.com w zakładce Zoo-Botanica i na Facebooku: www.facebook.com/ZooBotanica.